پرسش‌های متداول

پاسخ به پرسش‌های معمول کاربران

بیمه باران یک سامانه آنلاین برای مقایسه، کسب آگاهی مدیریت و سفارش بیمه است. در بیمه باران یک تیم از کارشناسان در زمینه‌های IT، مارکتینگ، مالی و حقوقی جمع شده‌اند تا تجربه‌ی جدید از صنعت بیمه را به کاربران نشان دهند. به همین منظور تمامی اطلاعات مورد نیاز مشتری در بیمه باران به صورت شفاف و رایگان در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. بیمه باران جهت ارائه‌ی خدمات بیمه ای با نمایندگان و کارگزاران رسمی و دارای تائیدیه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران همکاری می کند و در نهایت تمامی فرآیند ها توسط عاملان رسمی و حرفه ای کنترل می‌شوند. به همین دلیل دریافت خدمات از بیمه باران اساساً مطمئن است. اما رابط کاربری شما در بیمه باران به صورت دیجیتال است. تمامی بیمه‌نامه ها و اطلاعاتی که شما در بیمه باران بدست می‌آورید اعم از اپ یا وب سایت رایگان است.

با بیمه باران شما می‌توانید تمامی بیمه‌های خود را به صورت شفاف در یک حساب کاربری در اپ یا وب‌سایت تحت کنترل داشته باشید. به بیان دیگر مدیریت بیمه با بیمه باران آسان خواهد بود. علاوه بر این، شما می‌توانید همواره در بیمه باران از مشاوره‌ی کارشناسان ما و تیم پشتیبانی، به وسیله تلفن، چت یا ایمیل برخوردار شوید. تمام این خدمات در بیمه باران رایگان بوده وبرای همیشه رایگان خواهد ماند. در بیمه باران ضمانت می‌کنیم که کلیه اطلاعات و خدمات جانبی با حفظ صداقت و بی‌طرفی در اختیار شما قرار بگیرد. سیستم به صورتی طراحی شده است تا بهترین قیمت ممکن را متناسب با نیاز شما ارائه نماید.

ساختار بیمه باران و سیستم کسب درآمد بیمه باران به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند به طور مستقل فعالیت نماید. این موضوع از این بابت دارای اهمیت است که بتوانیم خدمات را در بی‌طرفی کامل در اختیار مشتری قرار دهیم. اکنون ما مدعی هستیم که بیمه باران کاملاً مستقل است زیرا ما متعلق به هیچ یک از شرکت‌های بیمه نیستیم.کارشناسان بیمه‌ای بیمه باران یک حقوق ثابت و بدون وابستگی به کمیسیون فروش دریافت می‌کنند. بنابراین آن‌ها در توصیه‌های خود از شرکت‌های بیمه و نحوه مشاوره هیچ تأثیری نمی‌پذیرند و شما می‌توانید با دقت کافی این پیشنهادات را بررسی کنید تا بهترین راه حل متناسب با نیازهای شما پیدا شود.

بیمه باران در هر زمانی از شبانه‌روز آماده دریافت درخواست‌های شما می‌باشد. به این معنی که شما هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای ارائه درخواست خود از جمله درخواست دریافت مشاوره، استفاده از سیستم مدیریت بیمه و یا خرید بیمه نخواهید داشت. در حال حاضر زمان پاسخ‌دهی به درخواست‌ها در بیمه باران همه روزه از ساعت ٩ صبح الی ١٨ بعد از ظهر است. بیمه باران تمام تلاش خود را جهت پاسخ‌گویی به درخواست‌ها در خارج از ساعات یاد شده را نیز به کار می‌بندد.

در حال حاضر شما می‌توانید از بیمه باران خدمات اطلاعاتی، مدیریت بیمه و خرید بیمه را دریافت نمایید. برای استفاده از خدمات اطلاعاتی از جمله مشاوره یا بلاگ یا تالارهای گفتگو شما ملزم به ارائه هیچ گونه اطلاعاتی به بیمه باران نمی‌باشید. برای استفاده از خدمات مدیریت بیمه شما می‌توانید به دو صورت ارسال عکس از بیمه‌نامه‌های خود یا تکمیل فرم‌های قرار داده شده در بیمه باران از خدمات رایگان مدیریت بیمه بهره‌مند شوید. برای دریافت خدمات خرید بیمه لازم بیمه باران اطلاعات و مدارک لازم را از طریق عکس از شما دریافت می‌کند. این سیاست به جهت سهولت و جلوگیری از درگیری مشتریان با فرم‌های پیچیده‌ی بیمه اتخاذ شده است و تکمیل فرم‌های پیشنهاد بیمه از روی اطلاعات ارسالی مشتری در عکس‌ها توسط بیمه باران صورت می‌پذیرد. تمامی خدمات جانبی بیمه باران نیز به صورت رایگان و بدون نیاز به دریافت هیچ گونه اطلاعات غیر ضروری در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. بیمه باران این اطلاعات را فقط از طریق اپ یا وب‌سایت یا ایمیل رسمی ویا در صورت درخواست مشتری از طریق تلفن دریافت می‌نماید.

درخواست‌هایی که در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه تا ساعت 21 ثبت می‌شوند طی همان روز صادر خواهند شد. تمام درخواست‌هایی که در روز پنجشنبه و جمعه تا ساعت 19 ثبت شوند طی همان روز صادر خواهند شد. درخواست‌های بیمه‌ایی که جهت صدور نیاز به بازدید دارند شامل بندهای فوق نبوده و صدور بیمه‌نامه بعد از هماهنگی و بازدید مورد بیمه انجام خواهد شد. درخواست‌هایی که خارج از زمانهای فوق ثبت شوند در ابتدای اولین روز غیر تعطیل رسمی در دست اقدام قرار خواهند گرفت. با توجه به نیاز کاربر طی فرآیند خرید زمانهایی جهت دریافت بیمه‌نامه پیشنهاد میشود که بیمه باران متعهد است بیمه‌نامه را طی زمان درخواستی مشتری ارسال نماید.

در بیمه باران تمامی اطلاعات با بالاترین درجه امنیتی ذخیره می‌شود و اطلاعات ارسالی توسط شما به هیچ عنوان در اختیار هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قرار داده نمی‌شود که در فرآیند صدور بیمه‌نامه درخواستی شما نقشی ندارد. بیمه باران با استفاده از جدیدترین پروتکل‌های ارتباطی (SSL) و ذخیره‌سازی اطلاعات به طور مشابه در بانک‌ها استفاده می‌شود تا امنیت اطلاعات شما را تا حداکثر میزان ممکن بالا نگه دارد.

سیاست‌گذاری شرکت‌ها برای تعیین قیمت بیمه‌های خود باهم متفاوت است. یعنی بعضی از شرکت‌ها برای جذب مشتری بیشتر قیمت‌های ارزان‌تری در نظر گرفته و بعضی‌ها نیازی به این سیاست ندارند. معمولاً همه شرکت‌ها به‌صورت دوره‌ای تخفیف‌هایی را برای بیمه‌های خود در نظر می‌گیرند.

شما برای خرید از یک سامانه آنلاین نیاز به مشاهده یک سری نمادها دارید تا بتوانید به آن سایت اعتماد کنید. ۱- نماد اعتماد الکترونیک که فقط به سایت‌هایی داده می‌شود که مجوز وصل شدن به درگاه بانک را دارند ۲- مجوز کسب‌وکار اینترنتی توجه داشته باشید که بیمه باران دارای هر دو نماد است و این دو را می‌توانید در انتهای سایت مشاهده کنید.

بیمه باران مزایای متعددی را برای متقاضیان ایجاد کرده است. اول اینکه لازم نیست به نمایندگی مراجعه حضوری داشته باشید و می‌توانید از هرجایی که هستید و دسترسی به اینترنت دارید درخواست خود را برای خرید بیمه‌های مختلف ثبت کنید. یکی دیگر از مزیت‌های مهم این است که قدرت مشاهده، مقایسه و بررسی قیمت‌ها و شرایط شرکت‌های مختلف از طریق بیمه باران در اختیار متقاضیان قرار داده شده است. بیمه‌نامه شما با پیک رایگان به دستتان خواهد رسید و هزینه‌ای نخواهد داشت. با خرید از بیمه باران 10 روز قبل از سررسید بیمه‌هایتان با شما تماس گرفته می‌شود و موعد سررسید بیمه‌تان یادآوری می‌شود و تمدید آن از طریق بیمه باران برای شما انجام می‌گردد.

تماس با پشتیبانی

قبل از تماس با کارشناسان ما اطلاعات زیر را آماده کنید

 • مشخصات افراد تحت تکفل
 • نوع بیمه درمان پایه
 • شرکت بیمه‌ای مورد نظر
 • تاریخ اتمام بیمه نامه قبلی
 • نسبت افراد تحت تکلف
 • پلن بیم‌ای مورد تقاضا
 • نشانی محل اقامت
 • اطلاعات حساب بانکی
 • کاربری خودرو
 • نوع، مدل و سال ساخت خودرو
 • سابقه خسارت
 • تاریخ سررسید بیمه
 • سطح تعهدات مالی مورد نیاز
 • ارزش خودرو و لوازم جانبی
 • پوشش‌های مورد نیاز
 • تخفیف‌های خودروی مورد نظر

بیمه باران چیست؟

بیشتر بدانید