قرار داد بیمه تکمیلی سال 1398 با شرکت  بیمه کار آفرین و اجرای خدمات آن توسط شرکت کمک رسان ایران (sos)  انجام می پذیرد .

طبق قرارداد و تفاهم نامه پیوست آن فی ما بین صندوق حمایت از وکلا و کارگشایان دادگستری و شرکت بیمه کار آفرین طرح تامین وکلا  شامل : بیمه درمان تکمیلی ، بیمه آتش سوزی منازل مسکونی بیمه عمر اندوخته دار امید به تبع قرارداد بیمه تکمیلی و همچنین بیمه مسئولیت حرفه ای وکلا و بیمه ثالث و بدنه اتومبیل با شرایط ویژه به وکلا و کار آموزان محترم متقاضی ارائه میگردد .

– بیمه آتش سوزی منازل مسکونی با سرمایه 1/000/000/000 ریال بدون پرداخت هرگونه حق بیمه اضافه و به صورت رایگان به بیمه شدگان اصلی اهدا میگردد

– بیمه عمر و اندوخته دار امید شامل پوشش های فوت عادی و حادثی، پوشش نقص عضو و از کارافتادگی ، پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه و پوشش امراض خاص و بیماری های صعب العلاج شامل : انفارکتوس قلبی (سکته) ، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن ، جراحی عروق کرونری

قراردادن فنر در عروق کرونر (استنت) ، باز کردن تنگی های عروق کرونر توسط بالن، جراحی دریچه قلب ، قراردادن پیس میکر،

بیماری های نورون های حرکتی نابینایی کامل ، ناشنوایی کامل پارکینسون ، آلزایمر و دمانس نارسایی حاد کلیوی / دیالیز، ام اس،

کما، مننژیت ، هپاتیت ب، هپاتیت سی ، اچ آی وی / ایدز) می باشد.

همچنین بیمه ثالث و بدنه اتومبیل با تخفیفات ویژه در نظر گرفته شده است برای وکلای محترم بصورت پرداخت اقساطی حق بیمه طی 6 ماه قسط و همچنین

– بیمه مسئولیت حرفه ای در هر سقفی با 40% تخفیف و با پرداخت حق بیمه جداگانه قابل دریافت میباشد .

حق بیمه (طرح 1) طبق تعهدات پیوست سالیانه برای هرنفر 25/000/000 ریال و حق بیمه (طرح 2) 16/000/000 ریال میباشد.

– در صورت عدم استفاده از بیمه گر پایه ( تامین اجتماعی ، سلامت ،خدمات درمانی و …) تمامی هزینه ها پس از کسر20% فرانشیز ، محاسبه و پرداخت می گردد.

فرانشیز کلیه تعهدات موضوع این قرارداد 20% می باشد

– در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت (sos)  معرفی نامه بیمارستانی و پاراکلینیکی به صورت آن لاین و با کد ملی قابل دریافت می باشد .

– در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت (sos) ، و یا عدم استفاده از معرفی نامه کلیه هزینه ها طبق تعرفه مصوب مرکز درمانی هم تراز با آن مرکز محاسبه و پرداخت می گردد .

– هزینه های پاراکلینیکی و سرپایی براساس تعرفه مصوب وزارت بهداشت و در صورت نداشتن بیمه گر پس از کسر 20% فرانشیز محاسبه و پرداخت می شود.

– بیمه شدگانی که سال گذشته تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان شرکت بیمه تجارت نو بوده اند و بصورت پیوسته ثبت نام خود را تمدید می نمایند ، مشمول دوره انتظار نمی باشند . در غیر این صورت برای بیمه شدگان جدید ،6 ماه دوره انتظار جهت زایمان و انجام درمان های نازایی و ناباروری وبرای بیماری های مزمن  (بستری و جراحی ) 3 ماه دوره انتظار لحاظ میگردد.

تبصره: برای گروه های بالای 1000 نفر دوره انتظار حذف میگردد.

– بیمه شدگانی که در طول مدت قرارداد ازدواج نمایند و یا صاحب فرزند گردند، همسر و فرزندان آن ها می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند منوط به اینکه حداکثر ظرف مدت یک ماه به بیمه گر اعلام گردد.

– مهلت تحویل مدارک بیمارستانی حد اکثر 2 ماه ومدارک سرپایی  و پاراکلینیکی حداکثر 1 ماه می باشد. لذا پس از انقضا این مهلت ، مدارک عودت شده و شرکت بیمه گر هیچگونه تعهدی در این خصوص ندارد.

– هر بیمه شده میبایست کلیه اعضای خانواده خود ( همسر و فرزندان ) را تحت پوشش قرار دهد و طرح انتخابی برای کلیه افراد یکسان می باشد.

– افراد تحت تکفل ( همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ) با حق بیمه یکسان تحت پوشش قرار میگیرند ( تحت کفالت بودن والدین منوط به ارائه حکم دادگاه و یا شماره بیمه پایه یکسان می باشد) .