اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید حتما این سوال برای شما پیش آمده است که کدام شرکت ارزانترین بیمه مسافرتی را ارائه می‌دهد؟ چه عواملی بر قیمت بیمه مسافرتی تاثیر گذار است؟ در این مقاله به بیان عوامل موثر در انتخاب ارزانترین بیمه مسافرتی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

چه عواملی قیمت بیمه مسافرتی را تعیین می کنند؟

در صورتی که قصد خرید ارزانترین بیمه مسافرتی را دارید، می‌بایست عواملی را که در تعیین قیمت این بیمه تاثیرگذارند بشناسید. عوامل مختلفی را باید برای انتخاب و خرید بیمه مسافرتی در نظر بگیرید. این عوامل عبارتند از: پوشش‌های بیمه مسافرتی، شرکت کمک رسان بیمه مسافرتی، سن بیمه‌گزار، تعهدات شرکت بیمه و . . . در ادامه به بررسی هر یک از این می‌پردازیم.


ارزانترین بیمه مسافرتی

همه بیمه‌ها را مقایسه کنید و ارزان بخرید

پوشش‌های بیمه مسافرتی

پوشش‌های بیمه مسافرتی شامل مواردی است که شرکت بیمه در صورت بروز خسارت در خارج از کشور بر عهده گرفته و پرداخت می‌کند. مانند بیماری، هزینه‌های دندانپزشکی، مفقود شدن مدارک، تأخیر در حرکت، گم شدن بار و … بیشتر بخوانید

بیمه مسافرتی، برخی از خطراتی را که در طول سفر اتفاق می‌افتد را متقبل نمی‌شود؛ مثل جنگ، اقدامات تروریستی، خودکشی، دعوا، بیماری‌های صعب العلاج و … این مورد ممکن است در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد. به طور مثال در طرح زیارتی بیمه مسافرتی سامان  فوت بر اثر اقدامات تروریستی و همچنین جنگ و شورش را تحت پوشش قرار می‌دهد.

موارد پوشش و عدم پوشش این بیمه‌نامه  بر نرخ بیمه مسافرتی تأثیری ندارند؛ زیرا این پوشش‌ها در تمام شرکت‌های بیمه تقریباٌ یکسان است. اما در صورت خرید طرح‌های ویژه که در پوشش‌های عمومی بیمه نیست مثل طرح زیارتی یا طرح دانشجویی که برخی از موارد عدم پوشش را تحت پوشش قرار می‌دهند، هزینه  بیمه مسافرتی تغییر خواهد کرد.

شرکت کمک رسان بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه برای ارائه خدمات بیمه مسافرتی به مسافرین خارج از کشور با شرکت‌های کمک‌رسان همکاری می‌کنند. معمولا هر شرکت بیمه با یک یا چند شرکت کمک رسان همکاری دارد. به طور مثال بیمه مسافرتی پاسارگاد با دو شرکت کمک رسان ایران و اواسان قرارداد دارد. نوع شرکت کمک‌رسان می‌تواند بر مبلغ بیمه مسافرتی تاثیرگذار باشد. خدمات ارائه شده توسط شرکت های کمک رسان تفاوت‌هایی دارد که این می‌تواند بر قیمت حق بیمه تاثیر بگذارد. مثلا برخی از شرکت‌های کمک رسان دارای اپراتور فارسی زبان هستند و شما می‌توانید از اپراتورهای فارسی زبان کمک بگیرید.

سن بیمه‌گزار

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه سفر، سن مسافر بیمه شده است. هر چه سن بیمه شده بیشتر باشد قیمت بیمه مسافرتی بالاتر می‌رود. بیشتر شرکت‌های بیمه به ترتیب زیر سن بیمه‌گزاران را طبقه بندی کرده‌اند:

  • کودکان تا ۱۲ سال
  • ۱۳ تا ۶۵ سال
  • ۶۶ تا ۷۰ سال
  • ۷۱ تا ۷۵ سال
  • ۷۶ تا ۸۰ سال
  • ۸۱ تا ۸۵ سال

برخی از شرکت‌های بیمه افراد بالای ۸۵ سال را بیمه مسافرتی نمی‌کنند. از این رو معمولا طبقه بندی بیمه‌نامه‌های مسافرتی تا سن ۸۵ سال می‌باشد.

بیمه مسافرتی پاسارگاد بازه سنی برای خرید بیمه مسافرتی پاسارگاد ۰تا ۸۵ سال است.